پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400
بازار

گوشت گران شد

گوشت گران شد

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: بنابر آخرین اطلاعات، مقداری دام از کشور قاچاق می‌شود که استمرار این روند نگران کننده است.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از رکود و کسادی بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 92 تا 93 هزار تومان به مغازه دار و با احتساب 10 درصد سود 102 تا 103 هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

 

او افزود: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و فصل عرضه دام بازار گوشت تعریفی ندارد.


ملکی به از سرگیری قاچاق دام اشاره کرد و گفت: بنابر آخرین اطلاعات، مقداری دام از کشور قاچاق می‌شود که استمرار این روند نگران کننده است.

 

این مقام مسئول ادامه داد: نوسان قیمت گوشت در ماه‌های اخیر در برابر بسیاری از کالا‌ها همچون لوازم خانگی اهمیتی ندارد چرا که در صورت نبود قدرت خرید و کاهش بودجه، خانوار‌ها اقلام دیگری را جایگزین گوشت مصرفی می‌کنند.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را 38 هزار تا 42 هزار تومان اعلام کرد و گفت: اگرچه در فضای مجازی تبلیغاتی مبنی بر فروش دام زنده با نرخ 32 تا 33 هزار تومان می‌شود، اما این دام‌ها وزن بالای 100 کیلو دارند که تمامی اقشار توان خرید یک شقه آن با نرخ 600 هزار تومان را ندارند.

 

ملکی در پایان تصریح کرد: با وجود روند فعلی عرضه و تقاضا باید منتظر ماند و دید که در ماه‌های شهریور و مهر بازار گوشت به کدام سمت و سو می‌رود.

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید