پول و سرمایه

بانک ها تمام سرمایه ها و ثروت ایران را همچون زالو می مکند

بانک ها تمام سرمایه ها و ثروت ایران را همچون زالو می مکند

نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی ریشه تمام مشکلات کشور را نظام بیمار و مخرب بانکی خواند و گفت: جراحی بزرگ اقتصاد ایران، اصلاح نظام بانکی است و این بانک‌ها هستند که تمام سرمایه‌ها و ثروت ایران را همچون زالو می مکند.

علی اکبر علیزاده برمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر گفت: خدای سوم خرداد، خدای اقتصاد هم هست و حتما ملت ما را یاری خواهد کرد. از ملت صبور ایران که همکاری کاملی با دولت در اصلاح نظام اقتصادی فاسد به ارث رسیده از دولت قبل داشته ، تشکر می کنم. همچنین از دولت که با شجاعت و درایت یارانه ها را به سمت عادلانه تر شدن هدایت کرد، قدردانم.

وی در تذکری به رئیس جمهور، گفت: جراحی بزرگ اقتصاد ایران، اصلاح نظام بانکی است. دولت قبل بزرگترین رانت اقتصادی را به بانک ها داد و این بانک ها هستند که تمام سرمایه ها و ثروت ایران را همچون زالو می مکند. مال سازی های گسترده، دخالت های سوداگرانه در بازار مسکن ملک، احتکار مسکن، سوداگری در بخش ارزی، تضعیف ارزش پول ملی و افزایش بیش از هزار درصدی نقدینگی و پول پاشی برای منافع صاحبانشان تنها گوشه ای از اقدامات ویرانگرانه بانک ها بوده که توسط دولت گذشته مورد حمایت قرار گرفته است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب مردم به مشروب فروشی ها، سینماها و بانک ها به عنوان ریشه تمام فسادهای رژیم شاهنشاهی حمله می کردند؛ مشروب فروشی ها جمع شد، سینماها تا حدودی تغییر کرد اما بانک ها هیچگونه تغییری نداشت؛ آیت الله رییسی، ریشه تمام مشکلات کشور نظام بیمار و مخرب بانکی است و اگر با این ام الفساد برخورد نکنید تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. اصلاح نظام بانکی با نصیحت حل نشده و مجلس انقلابی در این مورد کاملا همراه شما است.

منبع: ایسنا

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید