پنجشنبه 24 خرداد 1403
صنعت و تجارت

تسریع در تامین نقدینگی دامداران

تسریع در تامین نقدینگی دامداران

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به تسریع در تامین نقدینگی تولیدکنندگان گفت: تا به امروز از ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که قرار بود به دامداری‌ها و مرغداری‌ها داده شود ۱۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

 احمد مقدسی در نشست خبری که به مناسب روز جهانی شیر برگزار شد، اظهار کرد: دولت تصمیم گرفت ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و ما نیز مخالف این ارز بودیم زیرا در چند سال گذشته مشکلات بسیاری در این زمینه ایجاد شد.

وی ادامه داد: قرار بر این شد که وقتی دولت ارز را حذف می‌کند نهاده‌هایی که به گاوداری‌ها طلب دارد پرداخت کند اما تا به امروز ۳۵ هزارتن جوی پنج استان تحویل داده نشده است. همچنین وزارت جهاد پیش از اینکه مطالبات ماه‌های قبل تولیدکنندگان را بپردازد در ۱۰ روز آخر اردیبهشت خوراک دام را با نرخ نیمایی وارد سامانه بازارگاه کرد ولی دامداران به دلیل کمبود نقدینگی توان خرید نداشتند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران تصریح کرد:تا به امروز از ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که قرار بود به دامداری‌ها و مرغداری‌ها داده شود ۱۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گفته وی گپ تامین نقدینگی به بخش تولید آسیب بسیاری وارد می‌کند و نیاز است که دستگاه‌های مربوطه حرکت‌های جهادی در این زمینه داشته باشند تا تولید دچار ضرر نشود.

مقدسی در ادامه گفت: میزان تولید شیر دام‌های کشور مطابق با میانگین کشورهای اروپایی است و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

وی در پایان گفت: یکی از شرکت‌های متعلق به سازمان تعاون روستایی نهاده دامی فروردین ماه را در سامانه بازارگاه به گاوداران فروخته است و پول آن را نیز دریافت کرده، ولی هنوز نهاده به آنها تحویل نداده است.

منبع: ایسنا

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید