پول و سرمایه

بورس تهران درگیر نوسان شد

بورس تهران درگیر نوسان شد

درحالی که شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات توانسته بود تا رقم یک میلیون و ۶۶۷ هزار واحد افزایش یابد، نامه شورای رقابت مبنی بر توقف عرضه خودرو در بورس باعث شد از سرعت این صعود کاسته شود و شاخص در نهایت در رقم یک میلیون و ۶۵۳ هزار واحد بایستد.

شاخص کل بورس روز خود را با روند صعودی آغاز کرده بود اما در نهایت نامه شورای رقابت درمورد ممنوعیت عرضه‌ خودرو در بورس کالا باعث فشار فروش و کاهش سرعت صعود بورس شد. در نهایت این شاخص با ۱۰۲۴ واحد افزایش در رقم یک میلیون و ۶۵۳ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل با معیار هم وزن ۲۷۶۳ واحد افزایش یافت و به رقم ۵۲۲ هزار و ۷۰۰ واحد رسید.

در این بازار ۶۹۱ هزار معامله به ارزش ۸۳ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال انجام شد.

۴۲ درصد نمادهای بازار بورس مثبت و ۵۸ درصد منفی بودند و ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی بلوعلی سینا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

امروز شاخص کل فرابورس هم با ۸۸ واحد افزایش در رقم ۲۱ هزار و ۳۵۱ واحد ایستاد.

در این بازار ۵۰۵ هزار معامله به ارزش ۲۲۵۳ میلیارد ریال انجام شد.

۵۳ درصد نمادهای فرابورسی منفی و ۴۷ درصد مثبت بودند و پتروشیمی مارون و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و سرمایه گذاری سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در معامللات امروز بیشترین صف فروش متعلق به گروه خودرو و ساخت قطعات بود.

گفتنی است؛ شورای رقابت در نامه ای به رئیس سازمان بورس کلیه محصولات ایران خودرو و سایپا به جز "هایما" و "تارا" را انحصاری اعلام کرد.

طبق این نامه، خودروهای "شاهین"، "دنا" و "پژو ۲۰۷" باید از بورس کالا خارج شوند، چراکه این عرضه که به نوعی لاتاری خودرو است باید متوقف شود.

منبع: ایسنا

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید