پنجشنبه 30 فروردین 1403
اقتصاد ایران

نظارت ویژه بر حراج‌های پایان سال

نظارت ویژه بر حراج‌های پایان سال

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: اجرای طرح فروش فوق العاده برای سهولت خرید برای همه مصرف کنندگان در همه استان‌ها برگزار خواهد شد و نظارت ویژه بر حراج کالای پایان سال صورت خواهد گرفت.

مجید شجاع اظهار کرد: هر ساله در روزهای پایانی سال طبق سنوات قبل طرح‌های بازرسی و نظارت برای تنظیم بازار پایان سال اجرا می‌شود و امسال نیز حدود ۱۵۰۰ بازرس در سراسر کشور به صورت دو شفیت فعال هستند و فعالیت بازرسان و طرح های نظارتی از ابتدای اسفندماه شروع شده است.

وی افزود: در بحث تامین کالاهای بازار پایان سال مشکل و کمبودی وجود ندارد و طرح فروش فوق العاده بر اساس ظرفیت قانونی در سراسر کشور برگزار خواهد شد و تجربه برگزاری فروش فوق‌العاده سال‌های قبل نشان داده که اجرای این طرح به مراتب موفق تر از برگزاری نمایشگاه‌های بهاره است. بنابراین علاقمندان به شرکت در طرح فروش فوق العاده می‌توانند به اتحادیه مربوطه مراجعه کنند و بر اساس ظرفیت‌های موجود در این طرح شرکت کنند.

دبیر کل اتاق اصناف ایران با بیان اینکه با توجه به نوسانات نرخ ارز و تحریم ها و افزایش قیمت‌ها، بازار با رکود همراه است، ابراز امیدواری کرد که اجرای طرح‌های فروش فوق العاده کمک موثری هم به مصرف کنندگان برای خرید با قیمت مناسب داشته باشد و هم رونقی برای فروش بازار و کسبه ایجاد کند.

گفتنی است در هفته‌های گذشته اخباری در رابطه با برگزاری جشنواره‌های فروش شب عید منتشر شد. بر این اساس طبق اعلام اتاق اصناف ایران سومین دوره از جشنواره فروش ویژه نوروزی، با عنوان «نمایشگاهی به وسعت ایران» از تاریخ ۲۰ بهمن ماه سال ۱۴۰۱ تا ۲۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. در شیوه نامه این طرح بر هماهنگی با اتحادیه‌ها، حمایت از کالاهای ایرانی، نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی، تسریع در رسیدگی به تخلفات صنفی و نصب پوستر جشنواره در واحدهای صنفی تاکید شده است.

از طرف دیگر رئیس اتاق اصناف تهران از برگزاری حراج‌های فصلی و نمایشگاه‌های بهاره در کنار طرح  «فجر تا فطر» برای شب عید خبر داد. طرح «فجر تا فطر» نیز از ۱۲ بهمن تا دوم اردیبهشت اجرا می‌شود و در آن ۳۴ قلم کالا با ۱۰ تا ۲۵ درصد تخفیف عمدتا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه خواهد شد.

منبع: ایسنا

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید