پنجشنبه 10 اسفند 1402
اقتصاد ایران

رشد ۲۷ هزار واحدی شاخص بورس

رشد ۲۷ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز با رشد ۲۷ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد ۲ میلیون و ۰۸۷ هزار واحد رسید.

کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات امروز بازار ۱۳۲۷۹ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۶۳۶۳ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد است.

 

رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه گفت: شروع بازار در اولین روز کاری هفته با موج و هیجان در سمت تقاضا و کلیت بازار رو به بالا همراه بود، اما نیمه‌ی دوم شاهد فروش‌های سنگین در مثبت‌ها و متعادل شدن اکثریت سهام بودیم. این جدال خریدار و فروشنده که روز‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت باعث ثبت ارزش بالای ۶۰۰۰ میلیارد برای دو روز متوالی معاملات شد.

 

او در ادامه بیان کرد: در معاملات امروز تعداد نماد‌های مثبت ۴۸۹ نماد و تعداد نماد‌های منفی ۳۱۲ نماد ثبت شد همچنین تعداد نماد‌های صف خرید به ۶۵ و تعداد نماد‌های صف فروش ۵۲ صف رسید.

 

وفایی می‌گوید: ارزش کل معاملات امروز بازار ۱۳۲۷۹ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۶۳۶۳ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی است. خالص سفارشات با ورود ۱۷۶ میلیارد تومانی پول به بازار سرمایه همراه بود.

 

او افزود: شاخص کل بورس امروز با رشد بیش از ۲۷ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد ۲ میلیون و ۰۸۷ هزار واحد رسید. نیم نگاه بازار به جلسه امروز سازمان بورس با هلدینگ‌ها و بانک‌ها در خصوص تجدید ارزیابی خواهد بود، امروز هم گروه بانکداری و شرکت‌هایی از جنس هلدینگ مورد توجه اهالی بازار و پرتقاضا بودند.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید