بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار: قیمت خرید گوشت قرمز ۷۲ هزار تومان است

دبیر ستاد تنظیم بازار: قیمت خرید گوشت قرمز ۷۲ هزار تومان است

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: گوشت قرمز با قیمت ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده و توزیع خواهد شد.

محمد رضا کلامی در جلسه ستاد تنطیم بازار اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف اقلام اساسی از جمله برنج در چند مدت اخیر نیاز بازار برای کنترل قیمت‌ها تزریق شد؛ ۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۳۰ هزار تن شکر با نرخ‌های مصوب در اختیار هیئت‌ها قرار گرفت.

او بیان کرد: ممنوعیت واردات برنج به قوت خود باقیست، اما محموله‌هایی که وارد گمرک شده‌اند ترخیص خواهند شد. گوشت قرمز مورد نیاز کشور از مبادی واردات و تولید داخل تامین خواهد شد. گوشت قرمز با قیمت ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده و توزیع خواهد شد.

در ادامه مراسم عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرد: نظارت‌ها هم در راستای کنترل بازار ادامه پیدا خواهد کرد. سیمان و لاستیک محل تمرکز ما خواهد بود. در صورتی که گزارش تخلفی از عاملین فروش به دست ما برسد عاملیت آن‌ها در بازار لغو خواهد شد

او درباره کنترل قیمت ماسک گفت: ۱۹ واحد تامین کننده را برای تامین داروخانه و مراکز درمانی در نظر گرفته شده است که روزانه بیش از ۴ میلیون ماسک روزانه تحویل سازمان غدارو دارو می‌دهد. در تعامل مشترک با این سازمان در حال رسیدگی به قیمت ماسک در بازار هستیم تا به قیمت در بازار به تعادل برسد.